SAMSUN'DA ATATÜRK HEYKELİNE ÇİRKİN SALDIRI!

İlkadım ilçesinde bulunan Atatürk heykeli, kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı. Anıt, halat bağlanarak yıkılmaya çalışıldı.

SAMSUN'DA ATATÜRK HEYKELİNE ÇİRKİN SALDIRI!
03 Şubat 2022 - 17:09 - Güncelleme: 02 Mart 2022 - 11:00

Samsun'un İlkadım ilçesinde, Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 yılında Milli Mücadele ruhunu başlatmak için kente ayak bastığı noktaya konulan anıt, bir grup saldırgan tarafından yıkılmak istendi.

Atatürk anıtının, ayaklarından bağlanan halatla bir araç ile çekilerek yıkılmaya çalışıldığı öğrenildi.
 

HEYKELE HALAT BAĞLAYIP ARAÇLA ÇEKMEYE ÇALIŞTILAR

Saldırganlar daha sonra ipleri olay yerinde bırakıp kayıplara karıştı.

Ekipler, bu şahısları bulmak için geniş çaplı çalışma başlattı. Çevredeki KGYS kameralarını incelemeye alan ekipler, yapılan çalışmada parkın içine giren bir aracı tespit etti.
 

VALİLİK DUYURDU: 2 KİŞİ YAKALANDI

Öte yandan konuyla ilgili Samsun Valiliği'nden bir açıklama geldi..

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinde İlkadım ilçesi Kale Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Onur Anıtı'na urgan ipinin asıldığına ilişkin İl Emniyet Müdürlüğüne gelen ihbar üzerine ekiplerin ivedilikle olay yerine hareket ettiği belirtildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele yolunda ilk adımı attığı Samsun'da sembolü haline gelen Atatürk anıtına yapılan bu saygısızlığın kesinlikle kabul edilemeyeceğini vurguladığı açıklamada, "Kolluk birimleri ivedilikle ilgili aracı tespit etmiştir. Onur Anıtı'na urgan asmak suretiyle bu çirkin saldırıyı gerçekleştiren 2 kişi, İl Emniyet Müdürlüğü'nce yürütülen titiz çalışmayla kısa sürede yakalanmış ve sorgulamalarına başlanmıştır. Bu saygısız menfur saldırının aydınlatılmasına yönelik adli ve idari süreç Valiliğimizce yakından takip edilecektir." ifadeleri kullanıldı.


Halkinhaberi24.com. Bildirimlere izin veriniz.FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum