Usta oyuncu Rasim Öztekin, vefatının 1.yıl dönümünde sevenleri tarafından mezarı başında ziyaret anıldı

Türk sinemasının usta oyuncusu Rasim Öztekin, ölümünün 1. yılında ailesi, arkadaşları ve sevdikleri tarafından Zincirlikuyu'daki mezarı başında anıldı.

Usta oyuncu Rasim Öztekin, vefatının 1.yıl dönümünde sevenleri tarafından mezarı başında ziyaret anıldı
08 Mart 2022 - 15:32 - Güncelleme: 11 Mart 2022 - 00:14

Türk tiyatrosunun unutulmaz ve usta oyuncularından Rasim Öztekin, vefatının 1. yıldönümünde mezarının bulunduğu Zincirlikuyu Mezarlığı'nda sevdikleri tarafından anıldı. Anma törenine eşi Esra Kazancıbaşı Öztekin, kızı Pelin Öztekin, oyuncu Şoray Uzun, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Ayşe Yüksel, İstanbul Şehir Tiyatroları Müdürü Ceyhun Ünlü ve sevenleri katıldı. Rasim Öztekin'i anmak için mezarının başına gelenler çiçek bırakarak dualar ettiler. Duaların ardından Rasim Öztekin için boş bir deftere yazılar yazıldı.
 

KAZANCIBAŞI: RASİM SARDUNYAYI ÇOK SEVERDİ, EVİMİZİN BAHÇESİNE DEĞİL MEZARINA KOYDUK SARDUNYALARI


Esra Kazancıbaşı, "Rasim benim bu hayatta tek dayanağımdı. Sadece eşim değildi, arkadaşımdı, dostumdu, birlikte gelecek planları yaptığım bir hayat arkadaşımdı. Rasim yeri gelir babam olurdu, yeri gelir hastalandığında gözümün için gibi baktığım bir çocuktu. Biz Rasim ile yeni hayatlar peşindeydik. Küçük ve şirin deniz kenarında bir evimiz olsun isterdik hep. Sardunyayı benim sevdiğim kadar Rasim de çok severdi. Sardunyaları yeni evimizin bahçesine dikecektik ama mezarına koyuyorum şimdi. Seni çok seviyorum ve çok özlüyorum" dedi. 

ÖZTEKİN: BEN SADECE BABAMI DEĞİL, ÖĞRETMENİMİ VE KAHRAMANIMI KAYBETTİM

 

Kızı Pelin Öztekin ise gözyaşları içerisinde "Çocukken babam sürekli çalışıyordu ve çok göremediğim için kendisine çok şikayet ediyordum uzun süre çekimler için gittiği zaman. Babamın hala çalışmaya gittiğini zannediyorum, kendimi öyleymiş gibi kandırıyorum. Ben sadece babamı kaybetmedim, öğretmenimi ve kahramanımı da kaybettim. Bana öğrettiği ve sevdirdiği her şeyin arkasından yürümeye devam edeceğim" diye konuştu. 

UZUN: RASİM AĞABEYİN VASİYETİNİ YERİNE GETİRİYORUM

 

Uzun, yakın dostu Rasim Öztekin ile arasında geçen diyaloğu anlatarak, "Kavuk teslim töreni gerçekleşmeden önce heyecanlıydı önce nasıl devredileceğini konuşuyorduk. Kendisine, 'Allah korusun, senden öğreneceğimiz çok şey var ağabey vefat edersen ne yaparız' dedim. Bana, 'konuşmayı sen yaparsın' dedi. Şu an o vasiyetini yerine getiriyorum. Umarım oralarda mutludur. Nurlar içinde yat, sevenleri seni çok özlüyor" şeklinde konuştu.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 2 Yorum